závěr zápasu, hráči si u sítě podívají ruce

VÝSLEDKY

Výsledky jsou řešeny systémem databáze, kde jednotliví zástupci družstev, na základě přiděleného jména a hesla, vkládají výsledky konkrétního utkání.

Výsledky vkládá zástupce domácího týmu. Může se však dohodnout s hosty, aby výsledky vložili oni.

Systém vkládání výsledků

Nejdříve se musíte přihlásit do systému. Jde o několik systémových kroků.

  • Otevřete si webovou prezentaci http://www.tenisnymburk-liga.wz.cz/, kam se výsledky vkládají.
  • Využijete ikony se zámkem, která je vpravo ze skupiny tří ikon. Po jejím rozkliknutí se zobrazí nabídky, kterou vyplníte a odešlete na server. Pozor na správné opakování hesla. Heslo si zvolte jednoduché a stejně jako jméno nesmí obsahovat českou diakritiku a musí to být jedno slovo. Může to být i kombinaci písmen a čísel, velkých a malých znaků, ale to si zbytečně komplikujete život. Jméno i heslo si poznamenejte, protože to budete potřebovat při přihlášení do systému.
  • Vaše přihlášení musí potvrdit vedoucí soutěže, který vaši registraci zaznamená a přidělí vám opravnění vstupovat do systému. U vás se to projeví tím, že po přihlášení jménem a heslem se vám otevře ta část webu, kam se vkládají výsledky.
  • Skutečnost, že jste dostali oprávnění vám oznámi vedoucí soutěže mailem.

K tomu slouží

"Vstupní brána" do systémuí

  • Po vyvolání webové prezentace klikněte na ikonu se zámkem a zobrazí se brána pro vyplnění hesla.
  • Vyplníte vaše přihlašovací jméno a heslo a otevře se vám prostor pro vkládání výsledků. Má obdobnou podobu, jako je na obrázku, ale ukazuje obvykle aktuální kolo vašeho družstva.

Vkládání výsledků

Zobrazí se počet řádků, které odpovídají systému utkání. Tedy počtu dvouher a čtyřher. Postupně, pomocí klikacích ikonek, které jsou vždy na konci sloupce, otevřete svoji (případně soupeřovu) soupisku a vyberete správné jméno. Poté přejdete do sloupce, kde se vkládají konkrétní výsledky. Opět pomocí roletky vyberete správné číslo. To je v případě setu, který je odehrát bez tiebreaku. V případě tiebreaku se vyplňují údaje vkládání číslec pomocí klávesnice.

Postupně vyplníte všechny řádky (zápasy) a do textového pole, které je pod řádkami výsledků můžete vložit krátký komentář.

Následně zkontrolujte, zda je vše v pořádku a potvrdíte přes nabídku "Přidat". Pokud je vše v pořádku, příkaz se zrealizuje. V případě, že je něco špatně, potom se chyba zobrazí červeně a vy máte možnost ji opravit.

Vložený výsledek se automaticky zpracuje do výstupů (tabulka, výsledky družstva, jednotlivců ..).